| Brand Name: | OEM, ODM, Wholesale, AVAibaby, Dayunlinks |
| Model Number: | BM5G07 |
| MOQ: | 10 |
| Price: | 23.44-43.03USD/Unit |
| Packaging Details: | 186x164x120mm |
| Payment Terms: | T/T |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Model No. | BM5G07 |
| Screen Size | 5 inch color LCD |
| Camera Resolution | 720P (1280x720) |
| Rotation | 360 degrees |
| Battery Capacity | 5000 mAh |
| Wireless Transmission | 2.4GHz FHSS, 300 meters (1000ft) |
| Material | ABS+Plastic |
| Weight | 0.85kg |
| Warranty | 1 Year |
| LCD Size | 5" IPS LCD |
| Resolution | 1280×720 pixel |
| Spread Spectrum | FHSS |
| Battery | 3050mAh Li-ion 3.8v rechargeable |
| Power Supply | Input:100-240VAC,50-60Hz Output: 5V/12A, Type C |
| Dimensions | 162×86×22 mm |
| Weight | 0.2KG |
| Image Sensor | CMOS |
| Resolution | 1280×720 pxl |
| Night Vision | 15 FT (5m) with IR |
| View Angle | Diagonal 72° |
| Pan Angle | 180° left/right |
| Tilt Angle | 90° up, 45° down |
| Power Supply | 5V/2A |
| Dimensions | 71×71×116 mm |
| Weight | 0.19 KG |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews