| Brand Name: | OEM, ODM, Wholesale, AVAibaby, Dayunlinks |
| Model Number: | BM5G07 BM5G17 BM5G27 |
| MOQ: | 10 |
| Price: | 23.44-43.03USD/Unit |
| Packaging Details: | 186x164x120mm |
| Payment Terms: | T/T |
Colorful Soothing Night Light 720P HD Crystal Image 5 Inch Large Screen Two Way Talk Video Baby Monitor with advanced monitoring features for complete baby care.
| Model No. | BM5G07 |
|---|---|
| Screen Size | 5 inch color LCD |
| Camera Resolution | 720P (1280x720 pixel) |
| Battery | 5000 mAh |
| Wireless Transmission | 2.4GHz FHSS, 300 meters (1000ft) |
| Material | ABS+Plastic |
| Weight | 0.85kg |
| Warranty | 1 Year |
| LCD Size | 5" IPS LCD |
|---|---|
| Resolution | 1280 x 720 pixel |
| Battery | 3050mAh Li-ion 3.8v rechargeable |
| Dimensions | 162 x 86 x 22 mm |
| Weight | 0.2KG |
| Image Sensor | CMOS |
|---|---|
| Resolution | 1280x720 pxl |
| Night Vision Distance | 15 FT (5m) |
| Pan/Tilt Angle | 180° left/right, 90° up/45° down |
| Dimensions | 71 x 71 x 116 mm |
| Weight | 0.19 KG |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews