| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5517 |
| MOQ: | 50unit |
| Price: | 34.55-43.03USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186x169x110mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Special Features | PAN-TILT, NIGHT VISION, Two-way Audio, Sound Detection, Motion Detection, Built-in Lullabies, Feeding Reminder, Temperature Alarm, Split-screen Viewing, 5000mAh Battery |
| Communication Interface | RF 2.4GHz FHSS |
| Resolution | 1080P, 2MP, 2k, 960P, 3MP, 4K, 720P |
| Brand Name | OEM/ODM |
| Image Sensor | 1080P 1/3-inch CMOS / 720P 1/4-inch CMOS |
| Camera Resolution | 1920X1080P / 1280X720P, real 25fps |
| Transmission Distance | 2.4GHz FHSS /700 ~ 900 ft (210m ~ 270m), antenna inside |
| Support | Half-duplex two-way voice real-time transmission |
| Rotation Angle | Pan: 340 Degree / Tilt: 90 Degree |
| Power Supply | DC 5V 2A |
| Single Gross Weight | 0.9KG |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews