| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5502 BM5512 BM5522 |
| MOQ: | 25unit |
| Price: | 45.65-63.32USD/UNIT |
| Packaging Details: | 189x165x110mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
New Arrival Video Baby Monitor featuring Smart AI Cry Detection, 4K Definition, and Intelligent Night Vision. This plug-and-play system requires no WiFi or app installation for immediate use.
| Attribute | Value |
|---|---|
| Special Features | PAN-TILT, NIGHT VISION, Two-way Audio, Sound Detection, Motion Detection, Built-in Lullabies, Feeding Reminder, Temperature Alarm, Split-screen Viewing, 5000mAh Battery |
| Communication Interface | RF 2.4GHz FHSS |
| Resolution | 1080P, 2MP, 2k, 960P, 3MP, 4K, 720P |
| Screen Size | 5.5 inch |
| Camera Resolution | 1920×1080P / 1280×720P, real 25fps |
| Transmission Distance | 700-900 ft (210m-270m), internal antenna |
| Audio Support | Half-duplex two-way voice real-time transmission |
| Rotation Angle | Pan: 340° / Tilt: 90° |
| Power Supply | DC 5V 2A |
| Package Size | 186×164×110mm |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews