| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5517 |
| MOQ: | 12unit |
| Price: | 45.65-63.32USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186x165x110mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Special Features | PAN-TILT, NIGHT VISION, Two-way Audio, Sound Detection, Motion Detection, Built-in Lullabies, Feeding Reminder, Temperature Alarm, Split-screen Viewing, 5000mAh Battery |
| Communication Interface | RF 2.4GHz FHSS |
| Resolution | 1080P, 2MP, 2k, 960P, 3MP, 4K, 720P |
| Screen Size | 5.5 inch |
| Image Sensor | 1080P 1/3-inch CMOS / 720P 1/4-inch CMOS |
| Camera Resolution | 1920×1080P / 1280×720P, real 25fps |
| Transmission Distance | 2.4GHz FHSS / 700-900 ft (210m-270m), antenna inside |
| IR Lights | 940nm infrared light, Night vision up to 5m |
| Power Supply | DC 5V 2A |
| Package Size | 186×164×110mm |
| Weight | 0.9KG |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews