| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5505 |
| MOQ: | 16units |
| Price: | 45.65-63.32USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186x167x111mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Special Features | Music Player, NIGHT VISION, Two-way Audio |
| Battery | 5000mAh rechargeable Battery |
| Display | 5.5" 720P HD LCD Screen (1280X720) |
| Chipset | SONIX RTOS low-power consumption full HD chipset |
| Camera Resolution | 1920X1080 / 1280X720, real 25fps |
| Transmission Distance | 2.4GHz FHSS /700 ~ 900 ft (210m ~ 270m), antenna inside |
| Alarm Modes | Temperature alarm/video loss/feeding wake-up/low battery |
| Functions | Pan & Tilt & Digital zoom |
| Lullabies | Built-in 5 Lullabies |
| Weight | 1.5KG |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews