| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5R21 |
| MOQ: | 12units |
| Price: | 34.55-54.68USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186*164*118 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Image Sensor | 1/4 inch CMOS |
| Camera Resolution | 1280×720 |
| Chipset | SONIX RTOS low-power consumption full HD chipset |
| Field of View | 60° (Horizontal) |
| Night Vision | 940nm invisible LEDs, >5LUX (IR OFF)/<2LUX(IR ON) |
| IR Range | 5m |
| Pan/Tilt | Pan: 0~355°, Tilt: 0~90° |
| Audio Transmission | Two-way voice intercom (Half Duplex, Microphone, Speaker) |
| Wireless Transmission | 2.4GHz FHSS / 700~900 ft (210m~270m), antenna inside |
| Sound Sensitivity | High 60dB/Medium 65dB/Low 78dB |
| Temperature Alarm | Temperature sensor, <15℃/59℉, >29℃/84℉ |
| Alarm Modes | Sound detection/temperature/video loss/feeding reminder/low battery |
| Power Supply | 5V 2A |
| Screen Off | Manual / auto (Sleep mode) |
| Indicators | POWER/CHARGER/MIC/SOUND LEVEL |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews