| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5R21 |
| MOQ: | 8units |
| Price: | 34.55-54.68USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186*164*114 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Image sensor | 1/4 inch CMOS |
| Camera resolution | 1280X720 |
| Chipset | SONIX RTOS low-power consumption full HD chipset |
| Field of view | 60°(Horizontal) |
| Night vision | 940nm invisible LEDs, >5LUX (IR OFF)/<2LUX(IR ON) |
| IR Range | 5m |
| Pan/Tilt | Pan: 0 ~355 degree, Tilt: 0~90 degree |
| Audio transmission | Two-way voice intercom (Half Duplex, Microphone, Speaker) |
| Wireless Transmission | 2.4GHz FHSS /700 ~ 900 ft (210m ~ 270m), antenna inside |
| Sound sensitivity | High 60dB/Medium 65dB/Low 78dB |
| Temperature alarm | Temperature sensor, <15℃/59℉ , >29℃/84℉ |
| Interface | USB Type-C |
| Power supply | 5V 2A |
| Working current | 500mA(Max) |
| Screen size | 5" |
| Software menu | CAMERA PAIR/ SOUND DETECTION/ TEMPERATURE ALARM/LANGUAGE /LULLABIES /SLEEP MODE /FEEDING/SETTINGS |
| Screen off | Manual / auto (Sleep mode) |
| Indicator | POWER/CHARGER/MIC/SOUND LEVEL |
| Li-polymer battery | 5000mAh battery, super long lasting 23 hours in VOX mode |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews