| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5R21 |
| MOQ: | 7units |
| Price: | 34.55-54.68USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186*165*110 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Image Sensor | 1/4 inch CMOS |
|---|---|
| Resolution | 1280×720 (Camera & Display) |
| Field of View | 60° (Horizontal) |
| Night Vision | 940nm invisible LEDs (>5LUX IR OFF / <2LUX IR ON) |
| Pan/Tilt Range | Pan: 0-355°, Tilt: 0-90° |
| Wireless Range | 210-270m (700-900ft) outdoor, 40-60m indoor |
| Sound Sensitivity | High 60dB / Medium 65dB / Low 78dB |
| Temperature Alarm | Triggers at <15℃/59℉ or >29℃/84℉ |
| Power Supply | 5V 2A (500mA max working current) |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews