| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | WN01 |
| MOQ: | 9 units |
| Price: | 4.07-5.61USD/UNIT |
| Packaging Details: | 78x36x119mm |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram,L/C,D/A,D/P |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product name | White Noise Sleep Machine |
| Frequency | 30 soothing sounds HZ |
| Signal/Noise | >75 DB |
| THD Total Harmonic Distortion | ≤1%(1W,1KHz) |
| CPU | HR1920A |
| Speaker | 40mm 4Ω 3W |
| Audio format | WAV |
| Standby power consumption | <40 |
| Distance | 20m (max) |
| Charging Interface | Type-C |
| Power Supply | 5V 1A |
| Working current | 150mA(max) |
| Keys | ON/OFF Auto-off timer Light music White noise Nature sound Fetal sound Volume + Volume - Child safety lock |
| Standby | Half a month (use 5hours per day), continuesly play around 80hours, changes based on different volume level and different kinds of sound |
| Built-in battery | 1000mAh |
| Device weight | 75G |
| Working Temperature | 10º ~+55℃/F |
| Working Humidity | 15%~85% |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews