| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | WN01 |
| MOQ: | 7 units |
| Price: | 4.07-5.61USD/UNIT |
| Packaging Details: | 78x36x117mm |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram,L/C,D/A,D/P |
Model Number: WN01
| Attribute | Specification |
|---|---|
| Product Name | White Noise Sleep Machine |
| Frequency | 30 soothing sounds HZ |
| Signal/Noise | >75 DB |
| THD Total Harmonic Distortion | ≤1%(1W,1KHz) |
| CPU | HR1920A |
| Speaker | 40mm 4Ω 3W |
| Audio Format | WAV |
| Maximum Distance | 20m |
| Power Supply | 5V 1A |
| Built-in Battery | 1000mAh |
| Device Size | 58.355*76.772*30.3(mm) |
| Device Weight | 75G |
| Working Temperature | 10º ~ +55℃/F |
| Standby Time | Half a month (5 hours daily use), continuous play ~80 hours (varies by volume and sound type) |
Includes ON/OFF, auto-off timer, light music, white noise, nature sound, fetal sound selection, volume controls, and child safety lock.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews