| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5J02 BM5J12 BM5J22 |
| MOQ: | 9units |
| Price: | 34.55-43.03USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186x164x119mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
This high-performance 5-inch baby monitor combines security camera functionality with specialized infant monitoring features, providing parents with peace of mind through crystal-clear video and intelligent alerts.
| Attribute | Specification |
|---|---|
| Screen Size | 5.5-inch |
| Resolution | 1080P, 2K, 2MP, 3MP, 4K, 720P |
| Chipset | SONIX RTOS low-power consumption full HD chipset |
| Image Sensor | 1080P 1/3-inch CMOS / 720P 1/4-inch CMOS |
| Transmission | 2.4GHz FHSS (700-900 ft/210-270m range) |
| Pan/Tilt Range | Pan: 0-355°, Tilt: 0-90° |
| IR Night Vision | 940nm invisible IR lights (5m range) |
| Package Size | 186×164×110mm |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews