| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM201 |
| MOQ: | 10units |
| Price: | 45.65-54.68USD/UNIT |
| Packaging Details: | 153x147x90mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Attribute | Specification |
|---|---|
| Screen Size | 2.8-inch LCD |
| Camera Resolution | 640×480P |
| Field of View | 60° |
| Night Vision | >5(LED OFF)/<2(LED ON) |
| IR Range | 5m |
| Video Resolution | 480×272P at 15fps (max) |
| Audio Transmission | Two-way voice intercom (Half Duplex) |
| Transmission Range | 300m line of sight |
| Power Supply | 5V 1A via Type-C |
| Dimensions | 117.36×57.21×70mm |
| Weight | 172g |
| Operating Temperature | 10°C to +55°C |
This smart baby monitor combines essential security features with advanced monitoring capabilities, including night vision, motion detection, and multiple alarm types to ensure your child's safety.
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews