| Brand Name: | Dayun Links |
| Model Number: | BM5517 |
| MOQ: | 28unit |
| Price: | 45.65-63.32USD/UNIT |
| Packaging Details: | 186x168x110mm |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Special Features | PAN-TILT, NIGHT VISION, Two-way Audio, Sound Detection, motion detection, Built-in Lullabies, Feeding reminder, Temperature Alarm, Split-screen Viewing, 5000mAh Battery |
|---|---|
| Communication Interface | RF 2.4GHz FHSS |
| Resolution | 1080P, 2MP, 2k, 960P, 3MP, 4K, 720P |
| Screen Size | 5.5 inch |
| Image Sensor | 1080P 1/3-inch CMOS / 720P 1/4-inch CMOS |
| Transmission distance | 2.4GHz FHSS /700 ~ 900 ft (210m ~ 270m), antenna inside |
| Support | half-duplex two-way voice real-time transmission |
| Alarm mode | sound detection/temperature/video loss/feeding wake-up/low battery |
| Power supply | DC 5V 2A |
| Single package size | 186x164x110mm |
| Single gross weight | 0.9KG |
Overall Rating
Rating Snapshot
The following is the distribution of all ratingsAll Reviews